Monterey Tekneleri, geçtiğimiz yirmi yıllık süre zarfında tekne tasarımında, geliştirmesin ve mühendisliğinde dürüstlük prensiplerinden ödün vermeden deniz tüketicilerine üstün tekneler sunmuş ve sektöründe gerçek bir lider marka olarak kabul ettirmiştir. Monterey Teknelerinin başarısının altında, bağımsız olarak sahip olunmuş ve bu şekilde de istikrarlı bir şekilde işletilen bir aile şirketi olması yatmaktadır. Ayrıca Pazar şartlarına hızlı reaksiyon, karar verme ve uygulama, yanı sıra yeni ürün geliştirme ve müşteri ilişkileri ile olan süreç için uygulamalı bir yaklaşım mantığını izlemesi de bu başarının bir diğer teşvik edici unsurlarının başında gelmektedir. Herhangi bir Monterey Teknesi satın aldığınızda size yeni bir müşteri olarak değil, sadece yeni bir aile üyesi olarak kabul edileceksiniz.
 
Herhangi bir Monterey Tekneye adımlarınızı attığınızda geleceğe bir adım atmış olduğunuz anlamına gelir, çünkü her ödüllü tasarımda yinelenen sürekli bir lüks ve performans becerileri, Monterey Teknelerinde standart olarak sizlere sunulur. Monterey Tekne modelleri her yönüyle mükemmellik, kalite ve performans taahhüdü tüm müşterilerine olan en önemli kanıtıdır. Monterey Tekneleri, deniz yolu taşıma rekreasyon yaşam tarzı ile olağanüstü tekne modelleri sunmak için nefes almaya devam etmektedir.
 
Monterey Teknelerinin her biri, Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Florida da yer alan, 80 dönüm arazi içerisinde toplam 500.000 metrekarelik üretim alanına sahip, iki ana üretim tesisinde hayat bulmaktadır. Ayrıca 500’den fazla tam zamanlı çalışanı ile Monterey County Levy’nin en büyük özel sektör firması olarak bilinmektedir.