Rahmi Koç temiz deniz için kamu spotunda oyuncu oldu
Deniz Temiz-Turmepa’nın kurucusu Rahmi Koç,denizlerde kirliliğin önlenmesi adına kamu spotunda oyuncu oldu. Koç, Halit Ergenç, Bergüzar Korel,Melisa Sözen ve Selçuk Yöntem’le oynayacak.
Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de cennet koylarımız da kirlilikten nasibini alıyor. Toplumu bu yönde mücadeleye teşvik eden, tekneleriyle deniz temizliğine önderlik eden DenizTemiz-Turmepa Derneği, bu alandaki çalışmalarında 20’inci yılı doldurdu.

'Denizi önünüze alın'

Rahmi Koç’un ve bir grup armatörün kurucusu olduğu dernek, 20’nci yaşını kutlarken, BaşkanTezcan Yaramancı, yeni projeleri de gündeme getirdi. Rahmi Koç’un da oyuncu olduğu kamu spotları çekildi. Koç, aralarında ünlü sanatçıların da bulunduğu kamu spotlarında, “Denizi arkanıza değil, önünüze alın” diyecek.

Toplum bilinçli olmalı

Hasköy’deki Rahmi Koç Müzesi’ndeki özel gecede görüşünü açıklayan Koç, hâlâ deniz temizliği konusunda toplum bilincinin artmadığına dikkat çekti ve “Çok şanslı bir ülkeyiz, üç tarafımız denizlerle çevrili. Buna rağmen denizlerimizi korumada yeterli gelişme sağlanamadı. Bundan üzüntü duyuyoruz” dedi.

Ergenç ve Sözen var

İlk kez davetlilerle paylaşılan kamu spotu filmlerinde Koç, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Selçuk Yöntem, Melisa Sözen ve Mehmet Günsur’la birlikte ekran yüzü oldu.

Koyların hamisi oldular

Turmepa’nın gecesinde ayrıca Ege ve Akdeniz’deki koylar 5’er bin liradan “koruma” için biryıllığına satışa çıkarıldı. Bu parayı verenler, o yıl içinde hamisi oldukları koyun temizliğinden sorumlu olacak. İşte o kişiler: [1] Bülent Berkarda (Alaçatı), [1] Emin Erdem(Atbükü), [1] Aldo Kaslowski (Bedri Rahmi), [1] Beste Yurttaş (ÇeşmeMarina), [1] Tezcan Yaramancı (Domuz Adası), [1] Eşref Cerrahoğlu (Emel Sayın Koyu), [1] TurgutMutlu Simav (Göbün), [1] İlkay Bilgişin (Göcek adası) [1] Sema Özkural (Hamamlı), [1] Guia Kaslowski (Kız Kumu), [1] Turgut Konukoğlu (Panço), [1] Ceylan Pirinççioğlu (Panço), [1] Ufuk Güçlü (Selimiye), [1] Aygen- Aslan NuriMeserretçi (Tersane adası),